Tanım

           ŞAKŞAK® (KİLİT SİSTEMİ)

   Büyük ve küçük hayvan yetiştiriciliğinde bu sistem sayesinde hayvan gruplarına göre yemleme yapmanızı sağlar.

  Birinin diğerinden yetersiz beslenmesi sorununu ortadan kalkar. Et ve süt yetiştiriciliğinde sorunlardan biriside genel bakım ve tedavidir. İnci kilit sistemi sayesinde kilitli konumdaki hayvanların hareket serbestliği sınırlandığı için genel bakım ve tedavi işlemleri kolaylıkla yapılır. Sağım sonrası kilitli konumdaki hayvanların yatmadan ayakta kalmasını sağlar ve bunun sayesinde sağımı yapılan veya sağımdan gelen hayvanların İnci kilit sistemi sayesinde ayakta kalarak meme uçları kapanıncaya kadar ayakta tutmasına yarar. Hijyen açısından ve karlılık anlamında kilit sistemi önemlidir. Sağım sonrası bir müddet ayakta kalması önemlidir. Kapanmayan meme uçlarından dışarıdan bulaşacak mikrop hayvan hastalıklarına süt ve et veriminin azalmasına mastitis olmasına neden olabilir.                         İnci kilit sistemi bunun için önemlidir.

  Önemli: Hayvan ırk ve yapısına uygun kilit sistemi yapılması şiddetle önerilir ve bunun için İnci Tarım siz yetiştiricilere çok alternatifler sunmaktadır. Katalog içersinde yer alan ve olmayan alternatifler mevcuttur.

  Üretimi yapılan İnci Kilitleme Sistemi çift açılırlı ve tek açılırlı olarak üretilmektedir.

  Çift açılırlı kilit sistemi hayvanın rahatlığı ve kilitleme sisteminden üstten ve aşağıdan kafasını çıkartabilir özelliği ile hayvanın düşmesi durumunda kafasını sıkışmadan rahatça çıkartabilir olmasıdır. Bu sayede hayvan yaralanmaları ve ölümleri önlenmektedir.   Tek açılırlı İnci Kilit Sistemi tek farkı hayvan kafasını yukarıdan kilitler ve yukarıdan çıkarır bu sayede çift açılır ile aynı görevi yapabilir olsa da hayvanın düşme durumunda kafasında sıkışma olur ve başka bir kişi yardımı ile sökülen ayar borusu sayesinde çıkarabilir. Her iki üründe aynı amacı gütmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir